• NASI WOLONARIUSZE NA WARSZTATACH

• 24.04.2024r. nasza grupa Wolontariuszy uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Było to wydarzenie łączące wszystkich Wolontariuszy z okolicy. Ochotnicy pełni zapału, wspólnie tworzyli plakaty, które zostaną wykorzystane przy organizacji wspólnego eventu, który odbędzie się w późniejszym terminie.

• MIĘDZYSZKOLNY TURNEJ TAŃCA

• Radość, uśmiech, pasję, a przede wszystkim dobrą zabawę - tyle dobrego niesie ze sobą TANIEC!

24 kwietnia nasze zespoły taneczne "Frajda" oraz "Junior Frajda" wzięły udział w "Olympic Dance", I Międzyszkolnym Turnieju Tańca, którego godpodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1, im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim. Organizatorzy zapewnili nam moc atrakcji i wrażeń, które wzbogaciły nasze kolejne, taneczne doświadczenie. Dziękujemy za możliwość rozwijania i odkrywania w nas tanecznych talentów

• DZIEŃ KSIĄŻKI

• 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki

Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili szkolną akcję pt. "Poczytaj mi kolego", której celem była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.

W tym dniu odwiedziły nas również Panie z Koło Gospodyń Wiejskich w Grąblewie , które z uśmiechem na twarzy przeczytały dzieciom ich ulubione książki.

Chcielibyśmy podziękować Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przekazane książeczki, nasi uczniowie z ogromną przyjemnością będą je wypożyczać ze szkolnej biblioteki.

Pamiętajmy, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej

• Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.

Nasi uczniowie dosłownie rzucili dzisiaj rękawice pogodzie i świętowali Dzień Ziemi, sprzątając najbliższą okolicę oraz drogi, które codziennie pokonują idąc lub wracając ze szkoły.

Celem akcji pt. "Sprzątanie NASZEGO świata" było poszerzanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

• I POWIATOWY TURNIEJ TAŃCA

• Debiut zespołu tanecznego Junior Frajda zaliczony! Znaleźliśmy się w gronie 230 tancerzy podczas I Powiatowego Turnieju Tańca, który odbył się w Grodziskiej Hali sportowej 19. kwietnia. Na parkiecie otuchy dodawała nam Panda Amanda M&K Fotobudka 360, z którą wytańczyłyśmy wyróżnienie

To był wspaniały początek naszej tanecznej przygody

• REKOLEKCJE

• 19.04.2024r. odbyły się rekolekcje szkolne pt. „Pan Jezus uczy mnie relacji do siebie i Ojca. Spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym”. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w prowadzone przez siostry Urszulanki prelekcje oraz brali w nich czynny udział.

Klasa 7 i 8 wzięła udział w koncercie profilaktycznych raperów: „Rymcerze - nie zmarnuj swojego życia”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie wysłuchali ciekawych historii z życia Rymcerzy, a także mieli okazję posłuchać utworów z ich płyty.

• AKCJA ŻONKILE

• 19. kwietnia to ważna data w dziejach historii: pamięć o wybuchu powstania w getcie warszawskim. Klasa 4 na lekcji języka polskiego upamiętniła 81. rocznicę biorąc udział w akcji Muzeum Polin. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz wykonali pamiątkowe żonkile. Ważne jest, by pamiętać o historii naszego kraju.

• FESTIWAL PIOSENKI

• Dnia 18. kwietnia nasza uczennica z oddziału przedszkolnego Alicja Gałęska, wzięła udział w Eliminacjach Powiatu Grodziskiego do XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków - Czerwonak 2024. Jest to jedna z największych w Polsce tego typu imprez adresowana do przedszkolaków. Alicji serdecznie gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

• WAŻNA INFORMACJA

• W piątek 19.04.2024r. w ramach rekolekcji szkolnych na 4. godzinie lekcyjnej (10.55-11.40) , dla klas 1-6 w kaplicy w Grąblewie, odbędzie się spotkanie z Siostrami Urszulankami.

Temat spotkania: „Pan Jezus uczy mnie relacji do siebie i Ojca. Spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym”.

Klasa 7 i 8 weźmie udział w koncercie profilaktycznych raperów: „Rymcerze - nie zmarnuj swojego życia”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim o godzinie 9.30.

• TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

• W sobotę 13.04.2024r. odbył się XXIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zadania były wymagające. Sprawdzana była nie tylko wiedza uczestników na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także umiejętności poruszania się na rowerowym torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Dla wszystkich był to pierwszy tego typu turniej. Tym razem nie udało się zdobyć miejsc na podium. Zbieramy doświadczenie i szykujemy się na przyszły rok.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 12 kwietnia 2024 r. Uczniowie klas II i III: Dagmara, Bartek i Wiktor reprezentowali naszą szkołę podczas XIII Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie konkursu, a wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!