• "Grodzisk wczoraj i dziś" nie ma przed nami żadnych tajemnic

• 24 lutego 2023 r. uczennica naszej szkoły Zosia Maniecka z klasy VIII zdobyła I miejsce w gminnym konkursie o Grodzisku Wielkopolskim.

Naszą szkołę reprezentowali również uczniowie klasy VI Kazimierz Mendel i Bartosz Kaczmarek. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 za miłą atmosferę podczas konkursu, a także przygotowanie ciekawego programu artystycznego, który umilił wszystkim wspólnie spędzony czas.

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• Dnia 23 lutego nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu języka angielskiego dla klas 3 gminy Grodzisk Wielkopolski. W konkursie, organizowanym przez SP Ptaszkowo, wzięli udział najlepsi uczniowie i uczennice z klas 3 wszystkich szkół gminy.

Naszą szkołę reprezentowali Nikola oraz David. Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy mieli okazję obejrzeć przedstawienie ,,Śpiąca Królewna" w języku angielskim. Po obradach juryokazało się, że Nikola uzyskała 4 miejsce i zdobyła pierwsze wyróżnienie w konkursie.

Gratulacje dla naszych wspaniałych trzecioklasistów!

• Przez działanie do wiedzy.

• Uczniowie klasy 7 poznali budowę układu oddechowego oraz mechanizm wentylacji płuc przy udziale przepony, tworząc model przestrzenny.

Co tu dużo pisać, biologia jest niesamowita...

• Pamięci Teresy

• Dziś wracamy wspomnieniami do wydarzenia, które miało miejsce 26 stycznia 2023 roku. W Grodziskiej Hali Sportowej odbył się XXII Międzyszkolny Turniej Tańca organizowany przez ZST im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. Wśród 11 zespołów rywalizujących w kategorii szkół podstawowych, po raz pierwszy naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II, III i V. Układ taneczny został przygotowany przez Magdalenę Grek – mamę Lili z klasy II, która ufundowała również pompony do występu. Dziękujemy za poświęcony czas i serce włożone w przygotowania, a kibicom zasiadającym na trybunach za gromkie oklaski, które dodawały nam odwagi.

Kochana Tereso, nie ma już Ciebie z nami, ale to właśnie Tobie dedykowały swój taniec Twoje wychowanki.

A.Buda

• Podróże przez kontynenty

• Klasa III bierze udział w dodatkowych zajęciach - "Ciekawi świata" o tematyce przyrodniczo - geograficznej.

Tym razem uczniowie opatuleni po same uszy, z biletami lotniczymi w dłoni, zasiedli w fotelach, zapięli pasy i  wystartowali na Antarktydę. Po drodze oprócz niesamowitych widoków do głów wskoczyło mnóstwo wiedzy.

Po podróży, w 3 grupach - stacjach badawczych trwały intensywne prace. Dzieci dokonały pomiarów temperatur, zbadały florę i faunę kontynentu, poznały wiele ciekawostek. Pracowały w skupieniu, z uśmiechami na twarzach, więc walentynkowa wyprawa była udana i każdy zasłużył na medal Zdobywcy Bieguna Południowego.

• Walentynki

• Fotobudka wykonana przez Samorząd Uczniowski cieszyła się dziś wśród najmłodszym wielkim powodzeniem. Każdy z radością pozował do zdjęć.

A my w tym dniu życzymy wszystkim samych miłych chwil, nie tylko od święta :)

• W molekularium

• 13 lutego w sali nr 5 został rozstawiony namiot mobilnego Molekularium. Pod jego kopułą odbył się pokaz multimedialny dla klas I-V.

W podróży statkiem kosmicznym, pod opieką atomki tlenu Oxy, uczniowie dowiedzieli się między innymi czym są polimery oraz poznali sekrety i rolę atomów różnych pierwiastków w budowie życia i całego Wszechświata.

Ta wirtualna wyprawa wzbudziła zainteresowanie wielu uczestników.