• Tanecznym krokiem ku feriom

• Dzieci z klas 0-III zakończyły pierwsze półrocze tego roku szkolnego, bawiąc się doskonale na baliku karnawałowym.

Królowały kolorowe stroje, muzyka, tańce- łamańce, skoki, podskoki i... pączki.

Teraz czas na odpoczynek, więc życzymy UDANYCH ORAZ BEZPIECZNYCH FERII !

• Konkurs Języka Angielskiego

• Dnia 8.02.2024 w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie odbyło się podsumowanie Konkursu Języka Angielskiego z Baśniami w Tle. Do zmagań konkursowych przystąpili trzecioklasiści z całej gminy Grodzisk Wielkopolski.

Naszą szkołę reprezentowali Wiktor i Igor. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsi zdobyli nagrody, które wręczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Jednym z elementów tego wydarzenia było przedstawienie przygotowane przez organizatora konkursu.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Wczoraj, 06 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: „ Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” W związku z tym, nasza szkoła zaangażowała się w promowanie działań mających na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Uczniowie w ramach różnych zajęć poszerzali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Sprawdzali siłę swojego hasła, grali w dedykowane temu tematowi gry w minecraft education, rozwiązywali quizy i uczestniczyli w lekcjach online na temat cyberbezpieczeństwa.

Pierwszaki utrwaliły wiedzę na temat Internetu oraz o jego zaletach i wadach. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z zasobów sieci, które przybliżyły im Sieciaki oraz zagrożenia dla użytkowników sieci, przedstawione przez Sieciuchy. Ważna i bezpieczna strona dla dzieci i rodziców - www.sieciaki.pl

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego oddziału przedszkolnego gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości.

Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Konkurs "Wczoraj i dziś"

• W piątek, 26 stycznia, w przeddzień 79 rocznicy wyzwolenia naszego miasta spod okupacji niemieckiej w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ,,Grodzisk wczoraj i dziś”. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. VI-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali Kacper Dudek i Oskar Kubicki z kl.6 oraz Kazimierz Mendel z kl.7.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy o dziejach i współczesności naszego miasta. Zadania dotyczyły znajomości legend, ważnych postaci, najważniejszych zabytków oraz wydarzeń historycznych.

Chłopcy z naszej szkoły drużynowo wywalczyli IV miejsce.

• Lektura nie musi być nudna

• Dziś pierwszaki zaprezentowały na wystawie swoje prace, inspirowane lekturą "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Dzieci z przejęciem opowiadały o wspólnym, jakże cennym dla nich, spędzeniu czasu z rodzicami podczas zbierania i tworzenia tzw. "Lektury w pudełku". Potem podekscytowane obserwowały reakcje młodszych i starszych gości wystawy, którzy z zainteresowaniem oglądali "eksponaty". Finałem tego innego niż zwykle spotkania z literaturą dziecięcą był skarpetkowy zawrót głowy. W klasie fruwały skarpetki, wstążki, cekiny, brokat, guziki, z których każdy stworzył samodzielnie Skarpetkowego Stworka.

• Ale Frajda!

• Zespół „Frajda” miał przyjemność uczestniczyć w 23 Międzyszkolnym Turnieju Tańca organizowanym przez ZST im. E. Kwiatkowskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców naszej szkoły za zasponsorowanie nowych strojów oraz wszystkim rodzicom, którzy byli zaangażowani w przygotowania naszych dziewczyn!

Dzięki Waszej pomocy frajdą było pokazać się na tak wspaniale zorganizowanym turnieju!