• Świat emocji

• Dziś uczniowie szkoły uczestniczyli w warsztatach, których głównym tematem były emocje. Uczestnicy spotkania nazywali znane emocje, poznawali nowe, badali, eksperymentowali. Odkrywali świat emocji zarówno tych pozytywnych, jak i trudniejszych. Przekonali się, że warto posiadać wiedzę o własnych uczuciach, by umieć sobie z nimi poradzić w określonych sytuacjach. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami i z zaangażowaniem brali w nich udział.

• Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 „ NIE CZAS NA NUDĘ”

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas 0-VIII do udziału w konkursach tegorocznej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.

Nie czas na nudę!– konkurs plastyczno-literacki (indywidualny), polegający na wykonaniu pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej sposób na spędzanie czasu bez nudy, lub poradzenie sobie z nią , który według uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie. Szczegóły na ulotce poniżej lub u wychowawcy klasy.

Zagraj w skoczka– konkurs logiczny (indywidualny); polegający na odgadnięciu ukrytego w diagramie hasła – cytatu oraz autora poprzez poruszanie się po planszy ruchem skoczka szachowego. Ulotka do pobrania poniżej lub u wychowawcy klasy.

Nie czas na nudę – konkurs filmowy (zespołowy), polegający na nagraniu krótkiego (maksymalnie 3 minutowego) filmu pod hasłem „Nie czas na nudę”. Szczegóły na ulotce poniżej lub u wychowawcy klasy.

Zgody na udział w konkursach są do odbioru u wychowawcy klasy.

Termin odbioru prac w szkole 15 czerwca 2022 r.

ulotka.pdf

• Akcja Żonkile 2022

• 20 kwietnia, na lekcjach języka polskiego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Muzeum Polin, która upamiętnia rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie wykonywali papierowe żonkile, które są symbolem akcji oraz oglądali filmy edukacyjne przedstawiające wydarzenia tamtego czasu.

• Jeden skok do Wielkanocy

• Dzisiaj z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość. Królik wzbudził wielkie zainteresowanie wśród uczniów, a samo zwierzątko czuło się jak u siebie w domu. Chyba polubił lekcję biologii ;)