• AKCJA ŻONKILE

• 19. kwietnia to ważna data w dziejach historii: pamięć o wybuchu powstania w getcie warszawskim. Klasa 4 na lekcji języka polskiego upamiętniła 81. rocznicę biorąc udział w akcji Muzeum Polin. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz wykonali pamiątkowe żonkile. Ważne jest, by pamiętać o historii naszego kraju.

• FESTIWAL PIOSENKI

• Dnia 18. kwietnia nasza uczennica z oddziału przedszkolnego Alicja Gałęska, wzięła udział w Eliminacjach Powiatu Grodziskiego do XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków - Czerwonak 2024. Jest to jedna z największych w Polsce tego typu imprez adresowana do przedszkolaków. Alicji serdecznie gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

• WAŻNA INFORMACJA

• W piątek 19.04.2024r. w ramach rekolekcji szkolnych na 4. godzinie lekcyjnej (10.55-11.40) , dla klas 1-6 w kaplicy w Grąblewie, odbędzie się spotkanie z Siostrami Urszulankami.

Temat spotkania: „Pan Jezus uczy mnie relacji do siebie i Ojca. Spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym”.

Klasa 7 i 8 weźmie udział w koncercie profilaktycznych raperów: „Rymcerze - nie zmarnuj swojego życia”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim o godzinie 9.30.

• TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

• W sobotę 13.04.2024r. odbył się XXIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zadania były wymagające. Sprawdzana była nie tylko wiedza uczestników na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także umiejętności poruszania się na rowerowym torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Dla wszystkich był to pierwszy tego typu turniej. Tym razem nie udało się zdobyć miejsc na podium. Zbieramy doświadczenie i szykujemy się na przyszły rok.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 12 kwietnia 2024 r. Uczniowie klas II i III: Dagmara, Bartek i Wiktor reprezentowali naszą szkołę podczas XIII Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie konkursu, a wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

• DZIĘKUJEMY!

• Wraz z nadejściem wiosny nasze wejście do szkoły ozdobiła piękna donica z logo szkoły, którą ufundowali Damian i Daria Godek. Dziękujemy firmie DaJaK https://www.dajak.com.pl/ za piękny prezent, Radzie Rodziców za zasponsorowanie drzewka, które bezpiecznie dostarczyła firma Danflor .

• TYDZIEŃ W KOSMOSIE

• Przedszkolaki, podczas mijającego tygodnia zajęć miały okazję rozwinąć swoje zainteresowania tematyką gwiazd i kosmosu.

Wzbogaciły przez to swoją wiedzę. Znają pojęcia takie jak planety, układ słoneczny, droga mleczna, rozumieją także zjawisko występowania dnia i nocy. Dokonały zabaw badawczych oraz wyruszyły rakietą w tajemniczy kosmos, a na koniec wykonały galaktykę w słoikach to był ciekawy tydzień.

• VII Gminny Konkurs "Matematyka + Przyroda = Sukces"

• 26 marca nasza szkoła po raz siódmy była organizatorem Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego pt. "Matematyka + Przyroda = Sukces". W zmaganiach o tytuł "Drużyny sukcesu" rywalizowało sześć zespołów z gminy Grodzisk Wielkopolski.

Konkurs miał na celu propagowanie tematyki związanej z blokiem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i wykorzystanie wiedzy zdobytej na tych lekcjach.

Po uroczystym otwarciu konkursu przez Pana Burmistrza Piotra Hojana, uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów w formie testu. Druga konkurencja - rozpoznawanie tropów zwierząt, przebiegała pod okiem Pana Tomasza Kałka z Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe. Natomiast w trzecim etapie piąto- i szóstoklasiści rywalizowali w układaniu Kart Grabowskiego na czas.

Czas przerwy umilił słodki poczęstunek oraz występ Szkolnego Zespołu Tanecznego „Frajda”.

Naszą szkołę reprezentowali: Cezary Chróst i Oliwier Marciniak z klasy piątej oraz Jan Sołtysiak z klasy szóstej, którym udało się wywalczyć III miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom

• Wielkanocne przygotowania w grupie przedszkolnej

Rzeżucha jest symbolem odradzającego się życia i sił witalnych. Wszystkie dzieci powinny uczyć się tradycji i kultury, w której dorastają, a sianie rzeżuchy to jedna z najbardziej popularnych tradycji. Pamiętając o tym, co należy robić, aby nam urosła, będziemy o nią dbać, aby pięknie ozdobiła nasze wielkanocne koszyczki, a także naszą salę.

Pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie to nie tylko przebiśniegi i krokusy. Warto zwrócić uwagę także na ptaki, które wracają z ciepłych rejonów świata.

Dlatego też ostatnie zajęcia poświęcone były bocianom, naszym pięknym ptakom, których przybycie do Polski zwiastuje wiosnę.

Dzieci wykonały przestrzenną pracę plastyczną - bociana w gnieździe.

• MAM TALENT

• Dziś w ten wyjątkowy dzień 21.03.2024r. nie tylko powitaliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, lecz również, w naszej szkole odbył się pierwszy pokaz pt. „MAM TALENT”. Uczniowie zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności w następujących kategoriach: śpiew , taniec , recytacja , sztuki walki , oraz gra na instrumencie. Występy wszystkich uczestników były na bardzo wysokim poziomie, dlatego dziś nie było przegranych!

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, za przedstawienie tego, co potrafią najlepiej. Publiczność świetnie się bawiła, z zachwytem oglądała wszystkie talenty i nagradzała je gromkimi brawami.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!