• Jesień jest piękna!

• Jesień rozgościła się w naszej szkole i zachwyca bogactwem kolorów. Uczniowie klas 4 i 5 zainspirowani
            jesienną aurą przygotowali podczas zajęć technicznych piękne witraże. Prace zdobią korytarze szkoły i
            wzbudzają zachwyt starszych kolegów.

Brawo za pomysłowość i staranność!

• Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.

Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,

istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.

I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,

magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.

Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,

a na znak życzliwości serca dla każdego wykonaliśmy.

Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje,

gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W piątek, 17 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na lekcjach matematyki królowały łamigłówki logiczne z tabliczką mnożenia, kolorowe wykreślanki oraz gry zespołowe. Zabawy dostarczyły uczniom uczestniczącym w święcie dużo radości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że podeszli oni do wydarzenia z dużym zaangażowaniem przygotowując z tej okazji fantazyjne stroje i kreatywne plansze.

Lekcje wypełnione uśmiechem i tabliczką mnożenia przygotowała p. Danuta Bartkowiak.

• Zachowaj Trzeźwy Umysł - podsumowane kampanii

• W piątek 17 listopada w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie j kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022/2023", która odbywała się pod hasłem „Rosnę zdrowo”.

Celem kampanii jest wzmacnianie i rozwijanie umiejętności ukierunkowanych na zachowania prozdrowotne poprzez udział dzieci w konkursach. Tym razem były to:

- konkurs literacko – plastyczny „Rosnę Zdrowo”

- konkurs na projekt plakatu profilaktycznego „Mój pomysł na zdrowie”.

W zakończonej kampanii wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali: Maja Łabińska, Oliwier Marciniak i Magdalena Kuczyk. Gratulujemy!

Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Zastępca Burmistrza Marcin Brudło oraz Naczelnik Wydziału profilaktyki alkoholowej i narkotykowej Ilona Nowak - Białek.

• Dzień gier planszowych

• 14 listopada uczniowie mieli okazję zagrać w gry planszowe podczas Turnieju, który odbył się w świetlicy szkolnej. Celem zajęć było nie tylko miłe spędzenie czasu, ale także edukowanie uczniów na temat gier planszowych.

Gry planszowe uczą m. in.:

• strategicznego i logicznego myślenia,
            • przestrzegania ustalonych reguł,
            • konsekwentnego działania i zdrowej rywalizacji,
            • rozwijają umiejętność problemowego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji,
            • kształcą wyobraźnię, spostrzegawczość i koncentrację,

Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie ze sobą rywalizowali i walczyli dzielnie o zwycięstwo!

Turniej odbył się m.in. dzięki grom zdobytym w akcji „Szkoły Pełne Talentów”

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział !

• Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ

• Dziś w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości

Klasa V pod opieką wychowawczyni, p. Ewy Zaruckiej i we współpracy z chórem szkolnym, pod opieką p. Alicji Budy, wystawiła przedstawienie dotyczące tego ważnego święta. Uczniowie w swoim przedstawieniu przypomnieli o ważnych momentach w życiu naszej ojczyzny oraz zwrócili uwagę na doniosłość wydarzenia, jakim było odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Montaż słowno-muzyczny pozwolił społeczności szkolnej poznać elementy historii i upamiętnić nadchodzące święto.

• Czy powstanie Góra Grosza?

• Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji „Góra Grosza”.

Zbiórka pieniędzy będzie trwała do 29 lutego 2024 r. Samorzad Uczniwoski przygotował specjalne słoiczki dla każdej klasy z naszej szkoły, można do nich wrzucać monety od 1 gr do 5 zł

Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance i ich rodzinom!!!

Wesprzyj akcję i pomóż potrzebującym!!!

Bardzo dziękujemy !

• "Jaś i Małgosia" charytatywnie

• Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie "Jaś i Małgosia" są pod wielkim wrażeniem!

Gra aktorów, scenografia, światła, rekwizyty, oprawa muzyczna, przemiła atmosfera stanowiły niezapomnianą całość, za którą pełna sala dzieci wynagrodziła wykonawców ról gromkimi brawami.

Spektakl był zorganizowany przez dorosłych charytatywnie, a szkoły wsparły cel zbiórką pieniędzy. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na  rehabilitację Alana Majcherka chorego na skrajne wcześniactwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

To była wspaniała lekcja dobroczynności!

W przedstawieniu główne role grali rodzice Mateusza, ucznia klasy 2 naszej szkoły - państwo Joanna i Wojciech. Wyrazy uznania za okazane serce i poświęcony czas!

• Echa XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• W środę, 8 listopada odbył się apel, na którym gośćmi byli Dyrektor WORD Leszno Jarosław Sobczak, przedstawiciele komendy policji i Straży Pożarnej w Grąblewie oraz... nasi absolwenci, którzy w ubiegłorocznej edycji konkursu BRD zajęli IV miejsce.

Spotkanie było elementem rozpoczętej współpracy między WORD, a naszą szkołą w ramach kształcenia komunikacyjnego.

Pan J. Sobczak przekazał na ręce Dyrektora Szkoły ćwiczeniowy defibrylator, fantom do nauki resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz zestaw znaków drogowych. Pomoce posłużą do nauki właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz nauki bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

• Na Mistrzostwach w Piłce Koszykowej

• Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce w Gminnych Mistrzostwach w Piłce Koszykowej, które odbyły się 26.10.2023 roku w SP1 w Grodzisku Wlkp.Gratulacje chłopcy!