• Podłoga inna niż wszystkie

• W szkole pojawiło się nowe narzędzie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Ta nowoczesna , multimedialna pomoc dydaktyczna pozwala bawić się, rywalizować, uczyć. Rozwija dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, szybkość reakcji. Bogata oferta gier, zabaw i quizów tego interaktywnego urządzenia daje dzieciom możliwość aktywnego i bezpiecznego przeżycia ciekawych przygód oraz wspomaga ich rozwój psychofizyczny.

Podłoga interaktywna, o której mowa, zwana jest "Magicznym Dywanem" i choć ten dywan nie lata, jak w baśniach, to i tak jest odlotowy!

Pierwsi użytkownicy byli zachwyceni!

Jest to jeden z ostatnich elementów wyposażenia szkoły, o który zadbała Pani Dyrektor Barbara Kosztowna przed swoim odejściem z zawodu. Oto treść przesłanej do szkoły wiadomości : "Drodzy Uczniowie, niech ten interaktywny dywan służy Wam do zdobycia nowych umiejętności jak najdłużej. Miłej zabawy. B.Kosztowna."

Serdecznie dziękujemy!

• Dzień Kropki

• Kolejny raz w szkole pojawili się "zakropkowani", ale... tak naprawdę nie o ubiór w kropki chodzi, nie o buzie wymalowane, nie o rysowanie kropek, bo Dzień Kropki to święto kreatywności.

Dziś dzieci z klas 0-III spotkały się z bohaterką książki P. Reynoldsa "The Dot" - małą Vashti, poznały synonimy słowa "kreatywność", szukały swoich dobrych, mocnych stron, ćwiczyły wyobraźnię w różnych dziedzinach - od najprostszego malowania kropek, poprzez prace plastyczne, techniczne, aż po zadania konstrukcyjne. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, że każdy ma swój talent i supermoc. Należy je tylko w sobie odkryć i pielęgnować, by wzmacniać poczucie własnej wartości.

• Spotkanie integracyjne

• W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z klasy III z wychowawczynią. Miejscem tego miłego wydarzenia była Pizzeria Filippo w Grodzisku Wlkp. Dzieci bardzo szybko znalazły nić porozumienia podczas zabawy. Dla dorosłych była to okazja, by bliżej się poznać, zadać pytania, nie tylko związane ze szkołą, porozmawiać na różne tematy i przełamać barierę językową. Szkoda, że nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu, ale już wkrótce, na zebraniu w szkole, będzie kolejna okazja do nawiązania pozytywnych relacji.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 r. o godzinie 8.30 społeczność szkolna powitała nowy rok szkolny 2022/2023.

Na uroczystym apelu mieliśmy zaszczyt gościć wielu rodziców oraz Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pana Piotra Hojana, który w ciepłych słowach pożegnał odchodzącą Dyrektor Szkoły mgr Barbarę Kosztowną i przekazał oficjalnie funkcjonowanie naszej placówki pod skrzydła nowego Dyrektora, którym został mgr Tomasz Koziołek.

Przedstawiciele rady pedagogicznej i uczniowie wręczyli Panu Dyrektorowi symboliczny klucz do naszej szkoły i serc wraz z życzeniami samych sukcesów na nowym stanowisku pracy, a Dyrektor Szkoły w swoim przemówieniu przekazał uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły sedeczne życzenia na nowy rok szkolny.

Po apelu na dziedzińcu szkołyodbyły się spotkania z wychowawcami klas.

Jutro pierwsze lekcje i zajęcia integracyjne z nowymi kolegami i koleżankami, którzy licznie dołączyli do grona uczniów naszej szkoły.

Foto: Sylwia Włodarczyk - Brychcy