• Spotkanie z policjantem

• W czwartek, 24 listopada odbyły się grupowe spotkaniac prewencyjne, które poprowadził sierżant Krystian Kawala z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w codziennych sytuacjach oraz w internecie. Jego pomocnikiem był sierżant Pyrek - maskotka policji wielkopolskiej, z którą każdy chciał zapozować do zdjęcia.

• Ty też możesz zostać świętym Mikołajem

• Zapraszamy do udziału w akcji "Ty teżDo końca listopada zbieramy prezenty dla dzieci z III Oddziału Onkologicznego w Poznaniu. Miejsce zbiórki znajduje się przy sali oddziału przedszkolnego.

Szczegóły na plakacie.

• Internetowy Teatr Telewizji

• Japonia, blisko 100 lat temu oraz prawdziwa historia niezwykłej więzi łączącej człowieka z psem to treść wzruszającego przedstawienia Teatru MASKA z Rzeszowa. Wywołało ono wielkie emocje i wrażenie na uczniach klasy III, którzy w wyjątkowym skupieniu oglądali spektakl "Hachiko" .

• Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

• W dniu 23 listopada 2022 r. dziewczęta z klasy VIII wykazały sie dużą wiedzą i zdobyły 3 miejsce w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "W drodze ku niepodległości", zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim.

Gratulujemy!

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy - to hasło odzwierciedla nasze działania podjęte 21 listopada, kiedy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. W szkole każdy od szkolnych wolontariuszy z klasy VI, otrzymał kartkę z sentencją nawiązującą do okazywanej życzliwości lub  miłe pozdrowienie. W klasach, na świetlicy szkolnej również nie brakowało życzliwych pomysłów, powstało Drzewo Życzliwości.Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

• W ubiegłym tygodniu troje uczniów naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".

Główne cele konkursu to: rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Koordynatorkami konkursu w naszej szkole są panie informatyczki.

Gratulujemy odwagi i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

• Co to jest niepodległość?

• Wiedzą na ten temat podzieliła się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości klasa V. Uczniowie wystąpili w nastrojowym montażu poetycko - muzycznym pod kierunkiem wychowawcy, p. M. Piatczyca. Społeczność szkolna aktywnie włączyła się w przedstawienie, nucąc znane melodie i śpiewając hymn Polski.

Jak świętować dzień 11 listopada?

O tym opowiedział Dyrektor Szkoły, Tomasz Koziołek, akcentując rolę poszanowania nie tylko symboli narodowych, ale także wspólnego mienia oraz wzajemnego szacunku wśród ludzi.

Spotkanie na uroczystym apelu było też okazją do wręczenia nagród, wyróżnień oraz dyplomów za udział w szkolnym konkursie "Scary Dish" zorganizowanym przez panie, M. Szul i D. Stachowiak.

• Lektura "malowana piaskiem"

• 9 listopada uczniowie klas 4, 5 oraz 6 wybrali się do CK RONDO na wyjątkowe przedstawienie. Lektura "Mały Książę" została przedstawiona za pomocą obrazów malowanych na żywo, w piasku. Muzyka i przepiękne obrazy wpłynęły pozytywnie na odbiór historii bohatera historii. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni wyjątkowością tego przedstawienia.

• Smerfastyczne przedstawienie

• Wioskę Smerfów w CK RONDO otoczyły ciemności, a ukochane niebieskie stworki, znów wpadły w kłopoty i szukały ratunku u Papy Smerfa.

A wszystko oczywiscie przez Gargamela!

Perypetie Smerfów oraz czarnoksiężnika i jego jedynego przyjaciela, Klakiera mogliśmy obejrzeć dzięki uzdolnionej teatralnie grupie rodziców dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp.

Było mnóstwo dobrej zabawy, interakcji dzieci z aktorami, a na zakończenie bisy i gromkie brawa.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie

• Skąd bierze się mąka?

• Na pewno wiedzą to dzieci z oddziału przedszkolnego.

Po wycieczce do firmy GoodMills połączonej z obecnością podczas badań laboratoryjnych oraz prezentacją w młynie, wiedzę o zawodzie młynarza dawniej i dziś, o tym jak wygląda proces produkcyjny od ziarna do wyrobu gotowego, dzieci z Oddziału Przedszkolnego mają w małym paluszku.

Za poświęcony czas i upominki ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników firmy GoodMills w Grodzisku Wielkopolskim.

• Tajemniczo i mistycznie

• Listopad, to miesiąc, który wyjątkowo sprzyja omawianiu lektury "Dziady". Klasa 7 na języku polskim wczuła się w klimat dramatu, czytając go z podziałem na role oraz w wyjątkowej scenerii. Ciemność, cisza, nastrój...to wszystko wpłynęło na to, że lektura okazała się bardzo emocjonująca.

• Zaproszenie do tańca

• Taniec jest ukrytym językiem duszy" - Marta Graham, tancerka, pedagog

Panie Alicja Buda oraz Magdalena Grek tworzą szkolną grupę taneczną, w której poprzez naukę tańca będą dbać o poprawę aktywności fizycznej dzieci, rozwijać w nich zamiłowanie do ruchu i zdrowego stylu życia, kształtować pozytywne cechy charakteru.

Zajęcia będą odbywać się co tydzień w środy.

W imieniu prowadzących serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie chętne dzieci, które lubią dobrze się bawić i aktywnie spędzać wolny czas.