• W Laboratorium Wyobraźni

• W piątek uczniowie klas 4,5 i 6 przeżyli naukowe przygody. Już przed 8:00 wszyscy siedzieli w autobusie i udali się do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Na miejscu czekały na uczniów same niesamowitości! Mali naukowcy robili doświadczenia chemiczne i fizyczne z wodą i prądem oraz ćwiczyli swoją kreatywność projektując wydruk 3D specjalistycznym długopisem. Zajęcia nawiązujące do astronomii i inżynierii kosmicznej były wspaniałą okazją, aby pogłębić swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności techniczne! Warsztaty rozbudziły w uczniach zainteresowania ciekawymi dziedzinami nauki.

• Zasady znamy, segreguj z nami!

• W czwartek, 5 X 2023 r. uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział w przedstawieniu pt. :"Selekciaki - misja ratunkowa". Aktywnie uczestniczyli w spektaklu ekologicznym na temat segregacji odpadów. Poznali też znaczenie takich pojęć jak segregacja, surowce wtórne, recykling. Dzieci świetnie się bawiły i wykazały sporą wiedzą na temat segregacji odpadów komunalnych.

• Ruszył projekt "Klasa w terenie"

• W dniu 03.10.2023 uczniowie klas I - III wybrali się wraz z opiekunkami do Nowego Tomyśla na przedstawienie teatralne pt: „Pocahontas” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji. Była to bajkowa adaptacja historii o znanej wielu indiańskiej księżniczce.

Wszystkich oczarowała swym wdziękiem, grą aktorską, tańcem i pokazem akrobatyki tytułowa bohaterka, Pocahontas. Jej przyjaciele zadziwili niesamowitymi perypetiami i kostiumami, a rozśmieszyli zabawnymi dialogami. Barwna sceneria i egzotyczna, indiańska myzyka dostarczyły wszystkim wielu dodatkowych, cennych doświadczeń teatralnych.

Tak oto zrealizowaliśmy jedno z zadań projektu "Klasa w terenie".

• Znamy sposoby na zdrowe zęby

• Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w ciekawej lekcji o higienie jamy ustnej. Zajęcia przeprowadziła pani Julita Żurek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

Gadżety, które otrzymały dzieci na pewno pomogą w prawidłowym utrzymywaniu higieny.

• Dzień Chłopaka

• Chłopcy z klas I-III z okazji Dnia Chłopaka dostali niezwykły prezent wycieczkę na Stadion Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim. Tam mieli okazję obejrzeć wszystkie pomieszczenia Akademii Piłkarskiej Warty Poznań. Na murawie boiska szkoleniowego, dzięki trenerom klubu uczestniczyli w rozgrzewce i meczach piłki nożnej. Potem skosztowali przepysznych deserów. Na trybunach pokazali, jak być wzorowym kibicem, za co w nagrodę otrzymali pamiątkowe gadżety klubowe.

W klasie V uczniowie zostali podzieleni na grupy i z pomocą dziewcząt wykonywali zadania integrujące ich, pozwalające się lepiej poznać oraz rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Grupy pisały wiersz o klasie, budowały wysokie wieże z przyborów szkolnych, czy biegły pod pokój nauczycielski, by zrobić selfie. Zadania rozbudziły inwencję twórczą uczniów i dostarczyły sporo zabawy i śmiechu.

W pozostałych klasach nie zabrakło dla Chłopaków życzeń i upominków.

• Biegane dyktando

• Nauka ortografii może wiązać się z wysiłkiem nie tylko umysłowym, ale też fizycznym. Przekonała się o tym klasa IV, która uczestniczyła w niecodziennej lekcji języka polskiego. Zajęcia odbyły się na szkolnym boisku i polegały na tym, by biegając do tekstu dyktanda, zapamiętać jak najwięcej słów, by potem poprawnie je zapisać w zeszycie. W życie weszło powiedzonko, że kiedy się nie ma w głowie, trzeba mieć w nogach, bo niektórzy uczniowie pokonali podczas zadania znaczny dystans :)

• Święto dyni

• Dzieci z grupy przedszkolnej, w czasie czwartkowych obchodów ŚWIĘTA DYNI uczestniczyły w warsztatach, na któych gościły swoich rodziców. Wspólnie wspaniale się bawili, a miło spędzając czas, wykonali dyniowe stroiki. Było na co popatrzeć i poczuć się jak na prawdziwej dyniowej grządce.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2023

• 25 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki wyborów:

Klasa 4- Alan Korbik, Wojciech Wojtkowski,

Klasa 5- Jan Gałęski, Filip Ciura,

Klas 6- Maja Śron, Kacper Dudek,

Klasa 7 - Antonina Gałęska, Kazimierz Mendel,

Klasa 8- Nikola Napieralska, Kacper Łabiński.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym kandydatom dziękujemy za udział i liczymy na ich dalszą współpracę w ramach samorządów klasowych.

• Integracja palce lizać!

• Uczniowie klasy 4 w piątkowe popołudnie przygotowali przepyszne naleśniki!

Podczas przygotowywania towarzyszyły nam ciekawe rozmowy i duuuużo śmiechu. Byla to wspaniała okazja do spędzenia czasu z nowymi koleżankami i kolegami

• Dzień Przedszkolaka

• Dziś dzieci z grupy przedszkolnej świętowały DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Było pełno niespodzianek, które wywołały dużo uśmiechu. Szczególny zachwyt wywołały wymalowane buzie, którymi z dumą chwaliły się maluchy.

• Co w lesie ma kropki?

• Kropki, kropki, kropeczki zaczarowane w leśnej scenerii - oto wspaniałe prace naszych najmłodszych, wykonane z okazji Dnia Kropki. Dzieci wspaniale się bawiły, pracowały i ...odkrywały swoje talenty pod kierunkiem wychowawczyni, pani Karoliny Jakubowskiej.

• Dzień Kropki

• To, w czym jesteśmy najlepsi, to nasze talenty. W Dniu Kropki każdy mógł pochwalić się swoimi zdolnościami i umiejętnościami, nie tylko przydatnymi w szkole, ale także w życiu codziennym. Nauczyciele przygotowali wiele ciekawych aktywności, które pozwoliły udowodnić uczniom, że drzemią w nich pokłady kreatywności, które należy śmiało prezentować, bo wtedy jesteśmy skuteczniejsi i bardziej zadowoleni z siebie. Dlatego warto poznać własne talenty!