• Zaszyfrowana wycieczka

• Dnia 15.06. grupa uczniów z klasy 7 i klasy 5 udała się pociągiem na wycieczkę do Poznania. Odwiedzili Centrum Szyfrów Enigma, w którym zmierzyli się z zagadkami i łamigłówkami w celu otworzenia sejfu z tajemniczym skarbem. Mieli też okazję poznać historię trzech genialnych matematyków, którzy złamali kod Enigmy. Następnie grupa udała się do Multikina w Starym Browarze na seans filmowy. Po seansie pełnym emocji uczniowie wrócili pociągiem do Grąblewa.

• Mali Mistrzowie

• "Drużyna z Grąblewa jest... The Best!"

Tym okrzykiem sportowym, dopingując się wzajemnie podczas rywalizacji z sześcioma szkołami z gminy Grodzisk Wielkopolski, nasi Mali Mistrzowie wywalczyli III miejsce

Wielobój sprawnościowy zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 4 dał dzieciom z klas I-III moc emocji. Drużyna świetnie poradziła sobie w różnych konkurencjach, a zajęta lokata udowodniła, że można dużo osiągnąć, jeśli się tylko bardzo chce.

Bardzo miło było gościć w "czwórce", a potem odbierać puchar z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i medale od Dyrektora SP4.

Skład drużyny : kapitan-Nicola, zawodnicy: Bartek, Szymon z kl. 1, Lilka, Maja, Marysia, Wiktor i Igor z kl. 2 oraz Anhelina, Klaudia Nikola i Davyd z kl. 3.

• W klinice dla koni

• W dniu 13 czerwca 2023r. odział przedszkolny oraz klasa 2 wraz z wychowawczyniami Szkoły Podstawowej w Grąblewie miały okazję zwiedzić największą we wschodniej Europie Klinikę dla Koni, która znajduje się w miejscowości Wygoda - gmina Buk. Dzieci na żywo mogły zobaczyć ambulatoria, salę operacyjną z boksem wybudzeniowym, pracownię diagnostyki obrazowej: rezonans magnetyczny, scyntygrafię RTG oraz USG. Dzieci zwiedziły teren kliniki przeznaczony do rehabilitacji chorych zwierząt, wyposażony w krytą ujeżdżalnię, zadaszoną karuzelę, bieżnię wodną oraz rodzinne boksy dla klaczy ze źrebiętami.

Dzięki uprzejmości personelu EQUI VET SERWIS dzieci poznały też anatomię koni oraz ich dietę. Z racji tego, że konie nie mogą jeść lodów dzieci w drodze powrotnej z radością zrobiły to za nie w przydrożnej lodziarni .

• Dzień Palce Lizać

• Dziś w Grąblewie „Dzień Palce Lizać”

W ramach integracji polsko-ukraińskiej uczniowie naszej szkoły zamienili się w znakomitych szefów kuchni, doskonałych cukierników i profesjonalnych kelnerów.

Dużą przerwę zamienili w restaurację, podczas której częstowali kolegów i koleżanki daniami przygotowanymi dzięki niedawno zakupionym sprzętom AGD.

Towarzyszący temu uśmiech wskazywał na to, że wszyscy świetnie się bawili

Było pysznie!

• Jak nie czytam, jak czytam

• Uczniowie klasy 3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" promującej czytanie w prosty i radosny sposób - bez przymusu, w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli.

• Wsiąść do pociągu...

• We wtorkowy poranek uczniowie klasy 8 wybrali się pociągiem do Wolsztyna Pierwszym punktem wycieczki były lody, następnie udaliśmy się nad jezioro, aby podziwiać kaczki i otaczającą naturę. Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na seans w kinie. Ten wyjazd był wspaniałą okazją do spędzenia ostatnich chwil razem, ponieważ już niedługo uczniowie klasy 8 zakończą edukacje w naszej szkole

• Szkolny Dzień Dziecka

• Dzisiejszego ranka Dyrektor Szkoły złożył wszystkim dzieciom - tym starszym i tym młodszym, życzenia z okazji Dnia Dziecka, a potem... były magiczne pokazy iluzjonisty, pana Armanda Górnego, spotkanie z członkami nowotomyskiej Grupy Motocyklowej, malowanie twarzy, mnóstwo baniek mydlanych, zawody i zabawy sportowe oraz pyszności przygotowane przez Radę Rodziców (za wszystko serdecznie dziekujemy).

Dojechał także stół do gry w piłkarzyki na świeżym powietrzu, wokół którego natychmiast zgromadził się tłumek chętnych do rozegrania meczu.

Za zdjęcia dziękujemy paniom: M. Flis, M. Frankowska, P. Woźniczak.

Więcej zdjęć na szkolnym  "fejsbuku" ;)

• Prawa dziecka

• 1 czerwca była doskonała okazja, by podyskutować na temat praw dziecka. Klasa III wykorzystując wiedzę zdobytą na zajęciach stworzyła w grupach Drzewa praw dziecka. Potem nastapiła kontrola działania nowego sprzętu kuchennego i ...czytanie przepisu, przeliczanie, odmierzanie, ułamki, dekagramy. Efektem pracy w grupach były smaczne gofry.

• Będziemy piec i gotować

• Dzisiejsze zakupy wzbudziły wielkie zainteresowanie. Nowe sprzęty i urządzenia kuchenne urozmaicą lekcje i zajęcia w świetlicy.

Zapewne już wkrótce szkolne korytarze zapachną przysmakami, a my będziemy mogli pokazać efekty kuchennych rewolucji.

• Wycieczka do Nowego Tomyśla

• 29 maja uczniowie klas 0-III wyjechali  do Nowego Tomyśla na spektakl teatralny "Przygody Sindbada Żeglarza". Zgromadzona w sali publiczność żywo i z zainteresowaniem śledziła losy bohaterów. Atutem przedstawienia były barwne dekoracje i stroje oraz efekty specjane. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po miejscowym Zoo, w którym największą atrakcją były ... wszystkie zwierzęta :)

• Nasze delfinki

• Uczniowie klasy III uczestniczyli od marca w zajęciach nauki pływania na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie. W dniu 26 maja nastąpiło oficjalne zakończenie kursu, podczas którego nasze delfinki opanowały nurkowanie, skoki do wody i podstawowe techniki pływania, a Mirela i Wojtek dodatkowo, zdobyli karty pływackie

Instruktorzy- pani Joanna, pan Krzysztof i pan Kacpra otrzymali od dzieci podziękowania i słodki upominek.  Wyjazdy były bezpłatne dzięki włodarzom Gminy Grodzisk Wielkopolski i zawsze pełne radości i emocji.

• Ratujemy i Uczymy Ratować

• 26 maja w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie odbył się XIV Gminny Konkurs"Ratujemy i Uczymy R, zdobyte podczas zajęć pod kierunkiem swoich nauczycielek, rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i rozwiązali zadanie z kodowaniem.

Naszą szkołę wspaniale reprezentowali: Nikola, Davyd i Dmytro. Nikola w konkurencji indywidualnej na czas zajęła 3 miejsce

Wszyscy uczniowie otrzymali piękne nagrody z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotra Hojana.