Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami klas 1-8. W załączniku dostępny jest aktualny harmonogram.
Harmonogram_konsultacji_w_Szkole_Podstawowej_w_Grablewie_1.docx
Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami klas 1-8. W załączniku dostępny jest aktualny harmonogram.
Harmonogram_konsultacji_w_Szkole_Podstawowej_w_Grablewie_1.docx
Dzieci z klasy III zakończyły właśnie trzeci, ostatni moduł pracy w ogólnopolskim projekcie "Czytam z klasą lekturki spod chmurki".
W ostatniej części skupiły się na poezji dziecięcej J.Brzechwy i J.Tuwima. Miały możliwość wzięcia udziału w dwóch przedstawieniach online, opartych na utworach "Pchła Szachrajka" i "Szelmostwa Lista Witalisa", wcielić się w postacie z wybranych wierszy, wykazać się artystycznie. Za całoroczny udział w projekcie każdy uczeń otrzymał dyplom od organizatorów i sponsorów.
Na zdjęciach collage z ostatniego modułu projektu czytelniczego. Pozostałe zdjęcia i aktywności były preznetowane na blogu projektu.
Rodziców uczniów, którzy planują korzystanie z zajęć opiekuńczo- wychowawczych oraz konsultacji prosimy o wydrukowanie, zapoznanie się i wypełnienie poniższego oświadczenia.
Zapraszamy do obejrzenia kilku prac uczniów klasy ósmej, których jednym z zadań z informatyki podczas zdalnego nauczania było wykonanie projektu w edytorze grafiki GIMP.
Temat pracy to MINIATURA.
Inspiracją do zadania był artysta Tatsuya Tanaka.
Tutaj można obejrzeć filmik o jego twórczości. FILM
Jak co roku szkoła bierze udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Obecnie, w związku ze szczególnymi warunkami pracy, ruszyła wersja online ZTU http://online.trzezwyumysl.pl/
Nauczyciele otrzymali indywidualne hasła dla uczniów z dostępem do kart pracy i zajęć w wersji elektronicznej.
Informujemy też, że termin wykonania prac konkursowych został przedłużony do 30.09.2020 roku, ale można już przesyłać te, które zostały wykonane w trzech konkursach:
1. Wehikuł czasu.
2. Sport to zdrowie - pocztówka do przyjaciela.
3. Konkurs krzyżówkowy.
Materiały, regulaminy i kody zostaną przesłane do uczniów.
W bieżącym roku szkolnym, w okresie od listopada do maja, grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 (podprojekt Uczniowskie Laboratoria Internetowe dla klas 4-8). Zespół projektowy stanowiło 12 osób z klas IV-V. W ramach projektu, który w naszej szkole otrzymał nazwę ,,W świecie technologii cyfrowych”, uczniowie zrealizowali szereg różnorodnych działań w celu rozwinięcia swoich kompetencji cyfrowych. W ich realizacji pomogły materiały dostarczone przez organizatorów projektu.
Realizacja projektu przebiegała w trzech etapach. Etapem pierwszym było PRZYGOTOWANIE. Jak nazwa wskazuje, część ta polegała na zaplanowaniu i przygotowaniu do działań, czyli m.in. ustaleniu sposobów i form pracy, określeniu celów projektu.
Cele projektu:
1. Stworzenie zadań i gier edukacyjnych do wybranych przedmiotów
2. Stworzenie modeli robotów, które będą pomagać ludziom
3. Stworzenie modeli systemów inteligentnego miasta i domu
4. Stworzenie filmików pokazujących wpływ technologii cyfrowych
Kolejna fazą projektu było już DZIAŁANIE, czyli realizacja założonych celów. W tym etapie wykonano następujące działania:
- stworzono zadania i gry edukacyjne do wybranych przedmiotów z wykorzystaniem różnych stron internetowych (np. Quizizz, LearningApps, Quizlet),
- stworzono modele robotów i konstrukcji z klocków Lego (zestawy LegoWeDo 2.0), które mogą pomagać ludziom i ułatwiać ich życie (np. wiatraczek na upalne dni, śmieciarka, łapacz owadów),
- stworzono kilka modeli instalacji symulujących działanie systemów inteligentnego miasta i domu (np. sygnalizacja świetlna), dzięki BeCreo.
W stworzeniu robotów pomogło uprzednie poznanie podstaw programowania, które dostarczyła uczniom gra Scottie Go!
Niestety, z powodu pandemii, nie udało się nakręcić filmików pokazujących wpływ technologii na życie człowieka, które miały być realizowane w grupach 3-osobowych. W zamian stworzono filmik podsumowujący przebieg całego projektu.
Ostatnim etapem była prezentacja i ocena efektów działań. Charakter tej fazy uległ zmianie, z powodu pandemii nie przeprowadzono zajęć pokazowych dla uczniów i rodziców. Określono następujące formy prezentacji efektów: filmik podsumowujący, post na profilu szkoły w mediach społecznościowych, wpis na stronie szkoły i artykuł na platformie projektu CSW. Projekt przyczynił się do rozwinięcia kompetencji cyfrowych uczniów. Poznali oni nie tylko ciekawą formę nauki (zadania i gry interaktywne), ale również podstawy programowania i robotyki. Najciekawszym i zarazem najbardziej efektywnym działaniem okazało się tworzenie robotów, co potwierdzają zarówno uczniowie, jak i opiekun zespołu projektowego.
Link do filmiku podsumowującego projekt: https://youtu.be/wVdnJ-6no3A
W plikach dostępne jest Zarządzenie 15/2020 Dyrektora Szkoły oraz załącznik do roporządzenia, a także wytyczne GIS, MZ I MEN dotyczące edukacji wczesnoszkolnej od 25 maja 2020r.
Zarzadzenie_15_2020_Dyrektora_Szkoly.pdf
Komunikat nr 2/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Grąblewie
z dnia 8 maja 2020 r.
w sprawie zawieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym w dniach 11-15 maja 2020.r.
Pełny tekst - komunikat_nr2_8maja2020.pdf
Komunikat nr 1/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Grąblewie
z dnia 05.05.2020 r.
Działając na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), podaję do wiadomości, że za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Grąblewiena czas od 6 do 8 maja 2020 r.
Uzasadnienie
Zgodnie z § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), dyrektor szkoły podstawowej, za zgodą organu prowadzącego, może zawiesić zajęcia w oddziale przedszkolnym na czas oznaczony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu dzieci. Taki charakter ma niewątpliwie choroba zakaźna wywołująca zagrożenie epidemiczne, jaką jest Covid-19. Ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby Covid-19, którą wywołuje, jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla dzieci uczęszczających do przedszkola, ale także dla ich rodzin oraz pracowników szkoły.
O zawieszeniu zajęć zawiadamia się organ sprawujący nadzór pedagogiczny, tj. Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY - zarzadzenie.pdf
Prezentujemy prace uczniów klasy VII i VIII dotyczące obchodzenia majowych świąt w izolacji, przesłane przez nauczycielkę historii, panią M.Włodarkiewicz.
W niecodziennych warunkach przyszło nam świętować Dzień Ziemi - naszej planety.
Nie było sadzenia drzewek, sprzątania świata, festynu...
Młodsi uczniowie wykazali się jednak wielką uwagą, pomysłowością i aktywnością. Nauczyli się między innymi piosenki "Świat w naszych rękach", wykonali eko-zadania np. naprawa zabawek, wykonanie pojemników na baterie i nakrętki, filmiki o eko-zachowaniach w domu, obejrzeli też prezentację o naszej planecie, by na końcu stworzyć plakaty z wykorzystaniem dostępnych narzędzi i programów graficznych. Mistrzowie programowania zmierzyli się doskonale z zadaniem wykonania prostej animacji komputerowej. Efekty - na stronie szkoły na Facebooku.
Powered by aSc EduPage