• Projekty i programy

• W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowane są następujące projekty i programy mające na celu wspieranie uczniów w nauce, rozwijanie ich zainteresowań i kreatywności, dostarczenie wiedzy i zabawy.

Międzynarodowy projekt edukacyjny mający na celu: rozbudzanie ciekawosci literackiej i aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, zachęcenie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, kształtowanie u uczniów stałych sprawnosci w czynieniu dobra, integrację zespołu klasowego.

Ogólnopolski program edukacyjny promuje edukację terenową,  poza szkołą, na świeżym powietrzu.

Ogólnopolski program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W finale uczestnictwo w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Realizuje klasa I.
        „Szklanka mleka” Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
        „Owoce w szkole” Program ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych.
        SKO  Wyrobienie nawyku świadomego i systematycznego oszczędzania

Niektóre programy z ubiegłych lat:

• eTwinning - więcej TUTAJ
        • Trzymaj formę - Program edukacyjny , dotyczący zdrowego żywienia i aktywności fizycznej realizowany od 2006 roku w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz klasach V – VIII Szkół Podstawowych.
        • Zbiórka baterii - Już od kilku lat uczestniczymy aktywnie w akcji organizowanej przez REBA Organizacja Odzysku s.a. - www.reba.pl. Pamiętaj!  Nie wyrzucaj zużytych baterii do kosza na śmieci. Przynieś je do punktu zbiórki w szkole.
        • Czyste powietrze wokół nas - Program jest przeznaczony dla dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Obejmuje również rodziców dzieci oraz pracowników przedszkoli i szkół podstawowych. Ma on na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
        • Nie pal przy mnie, proszę- Program edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie proszę" skierowany do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Program ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą papierosy.
        • Od kulku lat zbieramy plastikowe nakrętki na leczenie i rehabilitację Oliwii Cichackiej z Grąblewa.
        • Zapobieganie zatruciom grzybami - klasa II i VI
        • Zapobieganie palenia tytoniu - Klasa V