Strona główna
Supłem i Węzłem
W świąteczną atmosferę wprowadzała uczniów klas I-III pani Renata z Supłem i Węzłem - Makrama.
Dzieci poznały podstawowe sploty makramowe i wykonały wielkanocne ozdoby z kolorowych sznurków. Kolejną pracą do wykonania podczas warsztatów była pleciona zakładka do książki. Okazało się, że jej zrobienie stanowiło dla niektórych nie lada wyzwanie
Ciasteczkowe wypieki
Od poniedziałku w oddziale przedszkolnym trwały przygotowania do świąt. Dzieci samodzielnie wykrawały z ciasta zajączki, jajeczka, kurczaczki, by następnie je upiec i własnoręcznie udekorować. Wyszły smaczne i piękne.
Kto ciasteczek nie schrupał, ten będzie miał ozdobę wielkanocnego
A kto zasłużył, ten dostał od maluchów pachnący upominek i piękne życzenia
Wyniki BOBRA
Nasza reprezentacja w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR doczekała się oficjalnych wyników i wręczenia nagród.
Niestety nie zdobyliśmy punktowanych miejsc w całym konkursie, ale nasze szkolne podium wygląda następująco:
I miejsce : Kazimierz Mendel
II miejsce: Maja Kałek
III miejsce: Małgorzata Wyrzykowska
Wiosna zawitała w szkole
Wszystkie klasy pięknie ozdobiły drzwi wejściowe swojej sali, dzięki czemu korytarze szkolne wyglądają teraz przepięknie. Samorzad Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie. Klasie 6 oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego bardzo gratulujemy zwycięstwa w szkolnym konkursie
4
Dzień na opak
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzień 31 marca był w naszej szkole „Dniem na opak”.
W tym dniu uczniowie przynieśli podręczniki i przybory szkolne w różnych pojemnikach oraz ubrali się w kolorowe piżamki. Pomysłowość uczniów przeszła nasze oczekiwania. Królowały kosze wiklinowe, kosze na zakupy, walizki oraz wózki. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości
Adopcja pantery śnieżnej
Klasa 4 wraz z wychowawczynią postanowiła symbolicznie adoptować panterę śnieżną.
Jest to gatunek zagrożony wyginięciem, na całym świecie żyje ich tylko około 4 tys. Postanowiliśmy pomóc w ochronie tego pięknego zwierzęcia. Przez kilka tygodni wrzucaliśmy do puszki drobniaki, których suma pozwoliła na adopcję. Jesteśmy dumni, że udało nam się wspólnie osiągnąć cel i razem pomagamy!
W Starej Chacie u Kowola
Opowieści w 100 letniej chacie wywoływały uśmiech, prezentacje dawnych zabawek zapierały dech, a najwięcej wrażeń dostarczyła nam kuźnia, gdzie mogliśmy poznać pracę kowala od podstaw. Nasz dobry humor i uśmiech przegonił wszystkie deszczowe chmury.
Wyjazd do kina
Środa , 29 marca upłynęła uczniom klas: czwartej, piątej i szóstej, pod znakiem atrakcji kinowych Uczniowie, w Cinema City w Poznaniu, obejrzeli film "Asterix i Obelix". Historia siłaczy walczących ze złem, wszystkim się bardzo podobała. Wycieczka była też doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu.
Dbamy o zęby
W szkole rozpoczęła się profilaktyka fluorkowa, która jest próbą zatrzymania problemu próchnicy u dzieci.
Najmłodsi szczotkowali dziś ząbki z ciekawością i wielkim przejęciem.
Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim
22 marca w sali Centrum Kultury Rondo uczniowie klasy II i III oraz pluszowi bohaterowie "Afryki Kazika" spotkali się z Łukaszem Wierzbickim, autorem tej znanej lektury oraz innych książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem.
Barwna opowieść prowadzącego o kulisach powstawania jego utworów, wzbogacona slajdami, zaczarowała wszystkie dzieci i rozbudzała ich ciekawość. Pisarz chętnie odpowiadał na zadawane pytania, rozdawał autografy i zgodził się na pamiątkowa zdjęcia.
Wiersze na pogodę i niepogodę
Dzięki pani Marcie Bobrowicz, pomysłodawczyni i organizatorce szkolnego świeta, klasom 0-III udało się dziś połączyć dwa w jednym - obchody pierwszego dnia kalendarzowej wiosny i Światowego Dnia Poezji.
Podczas III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego blisko 30 uczestników zaprezentowało wiosenne wiersze, walcząc o laury najlepszego recytatora.
Wagary
Pierwszy dzień wiosny, to doskonała okazja do tego, by wyrwać się z ławek szkolnych i wybrać się na poszukiwania zwiastunów nowej pory roku. Klasa 4 została dziś "porwana" przez swoją wychowawczynię i poprowadzona w stronę przyrody, by szukać wiosny. Uczniowie dzielnie spacerowali wśród łąk i wypatrywali pączków i kwiatów, a nawet udało się spotkać stada saren! Spontaniczną ucieczkę z lekcji zwieńczył pobyt na placu zabaw, gdzie wszyscy świetnie się bawili.
Poznajemy Mikołajka
Klasy 0-III zakradły się dziś do pracowni René Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempégo, którzy w filmie animowanym "Szczęście Mikołajka" opowiedzieli o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia wymyślili postacie Mikołajka oraz jego zwariowanych kolegów, by potem wydać 222! książki o ich przygodach.
Biologiczne ciekawostki!
Klasa 7 omawia obecnie układ nerwowy, który zainspirował nas do przeprowadzenia pewnego doświadczenia. Zadanie było proste - złap banknot, który zaraz puszczę … i co się okazało? Zobaczcie sami na filmie!
Uczniowie przekonali się, że fizyka i biologia mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ występuje tutaj przyspieszenie grawitacyjne i działanie naszego układu nerwowego. Banknot potrzebuje jedynie ułamka sekundy by nam uciec, to zbyt mało, abyśmy mogli zareagować.
Poskramianie liczb i ułamków
Za oknem piękne słońce, a więc czas na WIELKIE PRANIE!
Kawałek sznurka i klamerki wywołały spore zaskoczenie podczas lekcji matematyki.
Jak poradzić sobie z osią liczbową, gdy do gry wchodzą ułamki i liczby mieszane, prezentuje klasa 4 oraz liczby całkowite, pokazuje klasa 6.
Patrycja Woźniczak
Stała Archimedesa, ludolfina lub po prostu Pi
14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi.
Na zajęciach matematyki uczniowie klasy 7 kreślili okrągłe miasto Pi, natomiast uczniowie klasy 8 wykonali kreatywne Lapbooki, w których zaprezentowali w ciekawy sposób zagadnienia matematyczne.
Spróbowaliśmy również swoich sił w biciu rekordu klasy w recytowaniu z pamięci kolejnych cyfr najsłynniejszej stałej matematycznej Pi.
Napisz do mnie
Dzieci ze świetlicy szkolnej nazwiązały korespondencję listowną z uczniami kl. 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym. Są to imienne listy, na które dzieci z Jastrzębska zapewne wkrótce odpiszą.
Celem zadania jest poznanie rówieśników spoza naszej placówki oraz doskonalenie umiejętności pisania listów.
Dzień Kobiet
Tak było. A było cudnie.
Drodzy Panowie, Chłopacy, Chłopcy - serdecznie dziękujemy! - Wasze Dziewczyny :)
Łamanie głowy z ułamkami
Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce matematyki i sprawdzony sposób min. na naukę ułamków zwykłych przez zabawę.
Klasa czwarta podczas lekcji matematyki trenowała umysły podczas rozgrywania partyjek gier karcianych, jednocześnie doskonale się bawiąc.
"Ciekawi świata" w kosmosie
Uczniowie klasy trzeciej w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika wykorzystali proste składniki i narzędzia, by przenieść się w świat nieznanych galaktyk.
Odkryte galaktyki zostały nazwane podczas zabaw słowami, a nastepnie podlegały kilkudniowej obserwacji.
Niejako przy okazji uczniowie zostali naukowcami, badając np. tajemnice rozpuszczalności, gęstości cieczy oraz świat reakcji chemicznych.
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 316631