Strona główna
Poczytajmy
Zapraszamy serdecznie na kiermasz zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
W ofercie mnóstwo książek znanych i lubianych autorów oraz nowości wydawniczych w atrakcyjnych cenach. To doskonała okazja do zakupu książki dla siebie, dziecka, w prezencie, do kolekcji, do nauki lub zabawy.
Dziady na lekcji
30 października klasa siódma na lekcjach języka polskiego w niezwykły sposób zapoznawała się z treścią lektury.
Część II "Dziadów" Adama Mickiewicza to lektura obowiązkowa i żeby lepiej wczuć się w klimat mrocznych wydarzeń rozgrywanych w kaplicy cmentarnej, sala numer 9 w naszej szkole zamieniła się w mroczną izbę oświetloną tylko wątłymi lampkami.
Pasowanie na ucznia
Jesteśmy już uczniami...
17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I musiały sprostać zadaniom, by móc zdobyć pióro do pasowanie, które Czarnoksiężnik Gerwazy porwał i ukrył w tajemniczym miejscu. Na ratunek pierwszakom przyfrunęły bajkowe wróżki, które postanowiły pomóc pierwszakom i wskazać drogę do ukrytego pióra. Zadania, które musiały rozwiązać nawiązywały do zdobytej dotychczas wiedzy, a także sprawdzały sprawność fizyczną i umiejętność trafiania do celu. Po wykonaniu zadań głos zabrali ósmoklasiści, którzy jednogłośnie ogłosili, że każdy pierwszak zadaniom sprostał i do braci uczniowskiej przyjęty został. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły Barbara Kosztowna. Na
WYPRAWA PO SUKCES
Szkoła Podstawowa w Grąblewie po raz trzeci otrzymała grant na kreatywne uczenie matematyki.
W czerwcu mFundacja rozstrzygnęła szóstą edycję swojego flagowego programu grantowego - mPotęga. W tym roku projekt pt. „Wyprawa po sukces”, napisany przez Danutę Bartkowiak, jako jeden z najwyżej ocenionych przez kapitułę konkursu otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych oraz brał udział w głosowaniu internetowym. Projekt zakłada przeprowadzenie konkursów zespołowych dla rodziców i dzieci, cykl warsztatów prowadzonych przez rodziców oraz wycieczki do miejsc pracy rodziców.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
21 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym celu została powołana komisja wyborcza oraz zorganizowany lokal wyborczy. Każda klasa oddawała głosy. By dostać kartę do głosowania, każdy musiał potwierdzić swą gotowość podpisem na liście wyborczej. Oddano 80 głosów, które komisja policzyła pod okiem opiekuna SU, pani Ewy Zaruckiej.
Wolna książka
Na parapecie w naszej szkole pojawiła się tajemnicza półeczka. Można na niej znaleźć wolne i szczęśliwe książki! Można je zabrać do domu, a w ich miejsce postawić jakieś, które już zostały przez nas przeczytane, a teraz chcemy się nimi podzielić. Książka lubi być czytana, niech nie stoi na półce! Pamiętajmy, najszczęśliwsza książka, to taka, która ma czytelnika!
Wolontariat dla każdego
19 października nasze uczennice należące do Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięły udział w międzyszkolnym zjeździe wolontariuszy szkolnych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim.
Temat spotkania to: Wolontariat dla każdego.
Zajęcia w formie warsztatowej prowadziły Panie Anna Łeske-Jackowska, Olga Pierzyńska-Poprawa i Zyta Klemenska. Uczestniczki warsztatów uczyły się co to znaczy być wolontariuszką oraz na czym polega akcja Szlachetna Paczka.
Bierzemy udział w #CodeWeek 2019
Przed nami Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku wyjatkowo trwa od 5-20 października. Inicjatywa ma charakter międzynarodowy i ma na celu promowanie programowania i rozwijanie umiejętności cyfrowych.
Nasza szkoła zglosiła się do udziału w tym wydarzeniu, a uczniowie klasy III będą próbowali wykonać 10 zadań, które pokażą im, że programowanie można zastosować na każdym przedmiocie szkolnym, a związane jest z wieloma działalnościami w ich codziennym życiu. Bierzemy jednocześnie udział w konkursie Edu Sense #UczymyDzieciProgramowac, wykorzystując na zajęciach scenariusze zajęć przygotowane przez organizatora, dopasowane do podstawy programowej.
Bijemy Rekord w Pierwszej Pomocy 2019
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku w połowie października organizowane jest Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy celem jest promowania w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa i dziś uczniowie z klas III, V I VI, na czterech fantomach przećwiczyli swoje umiejętnośći w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy chętny uczestnik wykonywał kilkukrotnie cykl RKO.
Święto Edukacji Narodowej
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły serdecznie dziękują za życzenia oraz zorganizowanie uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała klasa V pod kierunkiem pani L.Kurek.
Po zakończeniu okolicznościowego apelu, Pani Dyrektor podziękowała uczniom za uczestnictwo w kampani "Zachowaj Trzeźwy Umysł", ogłosiła wyniki oraz wręczyła dyplomy.
"Zachowaj trzeźwy umysł"-
W roku szkolnym 2018/2019 wzięliśmy udział w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" pod hasłem "Chce mi się chcieć".
7 października w Sali Urzędu Miejskiego Pan Burmistrz Piotr Hojan podsumował tegoroczną edycję ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Kampania jest projektem adresowanym do młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych. Zachęca ich do aktywnego spędzania czasu, pokazuje im sportowe i artystyczne możliwości. W tegorocznej kampanii, zorganizowany został konkurs literacko - plastyczny "Ja za 20 lat", w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. W tym roku z naszej szkoły została wyróżniona Zuzanna Zeidler z klasy III, która z rąk burmistrza otrzymała nagrodę.
Zagrożenia dotyczące e-papierosów
Szanowni Rodzice!
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego przekazujemy informacje na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów.
Jak być bezpiecznym?
Dziś odbyły się zajęcia z policjantkami z KKP Grodzisk Wielkopolski. Spotkanie miało charakter prewencyjny i odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z grupy młodszej rozmawiały o bezpieczeństwie oraz obejrzały filmy, które w formie zabawy uczą właściwych zachowań w określonych sytuacjach.
Na siedząco, na leżąco - matematycznie
4 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, obchodzony już po raz 9. Uczniowie klasy III mieli tydzień czasu na przypomnienie sobie zasad tej jednej z ważniejszych umiejętności matematycznych, by dziś zmierzyć się z rówieśnikami. Gdy poznali odkryli zasady matematycznego BINGO, okazało się, że zabawa nie skończyła się na jednym "rozdaniu", co świadczy o tym, że matematyka nie musi być nudna i trudna. Warto jednak ćwiczyć, by być mistrzem.
Z szyszki sadzonka
Klimat naszej Ziemi jest coraz bardziej zanieczyszczony. Co roku w czasie jesienno-zimowym wraca temat smogu i walki z nim. Klasa VI wraz z wychowawczynią Ewą Zarucką postanowiła przyczynić się do tego, by tereny zalesione w Polsce rosły w siłę. A im więcej drzew, tym więcej tlenu!
Na godzinie wychowawczej wszyscy zabrali się do pracy i wspólnymi siłami w doniczkach zasadzili szyszki. Pomysł zaczerpnięty z internetu pokazuje jak pięknie z szyszek może wyrosnąć małe drzewko! Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli taki malutki las na parapecie, a w przyszłości może i swoje drzewka pod oknami szkoły? :)
Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.
Dziś oficjalnie klasy I- III rozpoczęły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym, promującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Pierwsza część projektu nosi tytuł " Fikuśne lekturki spod chmurki". Zapraszamy do odwiedzania tablicy/padlet, na której będą zamieszczane aktualne informacje o postępach. LINK
Myślę Matematycznie - Koduję
Klasa III uczestniczy po raz drugi w projekcie eTwinning. Tym razem mamy na celu naukę matematyki i kodowania poprzez wdrożenie Technik ICT, które wprowadzą dzieci w świat nauki poprzez zabawę. W projekcie uczestniczy 29 grup przedszkolnych i szkolnych z Polski oraz Włoch, Rumunii, Turcji i Albanii. Zadania projektowe realizowane są na zabezpieczonej platformie nauczycielskiej, zwanej TwinSpace, ale część można podejrzeć na Padlecie, czyli wirtualnej tablicy, przygotowanej przez opiekuna projektu w naszej szkole. TUTAJ lub na prawym pasku głównej strony szkoły.
Na "osiemnastce" zniknęły diamenty!
Uczniowie klas I - III świętowali dziś "osiemnastkę" Dnia Głośnego Czytania. Impreza urodzinowa odbyła się w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim. Niestety okazało się, że zniknęło 6 diamentów. Na szczęście wspólnie z bohaterami książki M.Widmarka i H. Willis pt.:"Tajemnica diamentów" z Biura Detektywistycznego Lassego i Mai udało się wskazać poprawnie złoczyńcę i odzyskać uracone kosztowności.
Europejski Dzień Języków
Uczniowie klasy III wzięli udział w swoim pierwszym, krótkim projekcie eTwinning pod tytułem "Summer collage- a grasp of happy words :)".
Głównym zadaniem projektu było wykonanie kolaży zdjęć cyfrowych, podpisanych przymiotnikami w języku angielskim i ojczystym, a następnie wymianie ich ze szkołami biorącymi udział w projekcie na platformie eTwinning, zwanej TwinSpace.
Projekty czytelnicze
W czerwcu, w ubiegłym roku szkolnym szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym "Jak nie czytam, jak czytam". W trakcie wakacji dotarł do szkoły dyplom z podziękowaniami, potwierdzający nasze uczestnictwo.
W bieżącym roku szkolnym kolejny raz bierzemy pod lupkę poziom czytelnictwa i są już pierwsze klasy, które deklarują swój udział w projektach o tej tematyce. O prowadzonych działaniach będziemy informować już wkrótce.
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 325808