• The Future Ours

• 27.12.2021 r.

W grudniu podjęto wykonanie dwóch wyzwań w ramach projektu THE FUTURE OURS realizowanego we współpracy ze szkołami z Turcji oraz z Azerbejdżanu.

Uczniowie klasy 3 wykonali tajemnicze ciasto świąteczne. Filmik z realizacji tego działania, który zawiera przepis na ciasto oraz efekty pracy uczniów można znaleźć poniżej. Potraficie odgadnąć, co przygotowali trzecioklasiści?

Natomiast grupa uczniów klasy 5 stanęła przed wyzwaniem językowym – przedstawieniem siebie w 4 językach (polskim, angielskim, tureckim, azerskim). Poniżej znaleźć można link, w którym można sprawdzić, jak z tym zadaniem poradziła sobie dwójka naszych uczennic oraz kilkoro uczniów ze szkół partnerów projektu. Całość nagrania z realizacji wyzwania nr 1 – przedstawianie się w językach obcych dostępna będzie wkrótce.

Listopad 2021 r.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w różnych projektach. Jednym z nich jest międzynarodowy projekt ,,The Future Ours”, którego realizacja właśnie się zaczyna. Będzie uczestniczyć w nim grupa uczniów, która wraz ze swoimi tureckimi i azerskimi rówieśnikami wykonywać będzie różne wyzwania (np. przedstawiać się w językach partnerów projektu, rozwiązywać łamigłówki i gry logiczne, czy współtworzyć slogany proekologiczne w obcych językach). Jednym z elementów projektu będą wspólne spotkania online z rówieśnikami z krajów partnerskich. Dnia 25.11.2021 partnerzy projektu odbyli spotkanie online, podczas którego dokonano ustaleń dotyczących planowanych działań. Koordynatorem działań w projekcie jest pan Szymon Tomczak. Więcej szczegółów wkrótce.