• eTwinning

• {#1084}

Pierwsze kroki

W roku szkolnym 2013/2014 dzieci i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli współpracę ze szkołami zagranicznymi w ramach eTwinning.

Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej promujący wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych i służący wymianie informacji i materiałów do nauki. Realizowane tematy powiązane są z podstawą programową za pomocą atrakcyjnych projektów edukacyjnych. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii oraz potrzeba komunikacji w języku obcym z partnerami z różnych krajów zwiększa motywację do nauki i budzi radość dzieci.

• 2017/2018

Bieżące projekty

Let's read Andersen and more!

Be Kind!

Projekty realizowane w roku szkolnym 2015/2016 przez klasę II

STP for YOU - projekt autorski E.Cierżniak we współpracy ze szkołami z Rumunii, Słowacji i Chorwacji oraz "Baśniolotem przez Polskę" - po raz pierwszy realizowany projekt we współpracy ze szkołami z naszego kraju. Oba dotyczą rozwijania zainteresowań czytelniczych. Zapraszamy na blog projektu : TUTAJ
            Międzynarodowy projekt realizowany z uczniami klasy V - The eShow! ma na celu stworzenie programu TV o tematyce zgodnej z zainteresowaniami członków.

• 8.6.1995
          • W roku szkolnym 2014/2015 biuro eTwinning zaopiniowało pozytywnie 3 autorskie projekty nauczycieli z naszej szkoły, które będziemy realizować, licząc na zainteresowanie naszych uczniów oraz ich udokumentowaną już kreatywność! :)
            1. "Magic of the Seasons" - autorki: E.Cierżniak oraz Mariacristina Facchinetti Włochy
            2. "Dances and Games around the World" - autorki: E.Cierżniak oraz Teresa Vasques Peris, Hiszpania
            3. "Active detective" - autorzy: Sz. Tomczak oraz Janelle Cassar, Malta
            Ponadto na akceptację biura eTwinning oczekuje projekt "Droplets Travel", który ma być realizowany od stycznia 2015.

• 1.1.2001

Projekty zrealizowane w roku szkolnym 2013/2014

to:
            1. "International greetings" - projekt autorski E.Cierżniak i S.Baumane z Łotwy - Krajowa Odznaka Jakości
            2. "Happy European Day of Languages" - założony przez L.Gardiner z Anglii,
            3. "A school in colour" - L.Cattaneo (Włochy),
            4. "European Youth Murrals" - N.Dean (Hiszpania) - w szkole odbyła się międzynarodowa wystawa murali
            5. "My Alien Friend" - założyciele: R Ricceri ( Włochy) oraz Elena Larisa Toma (Rumunia),  BLOG - projekt otrzymał Krajową i Europejską Nagrodę Jakości eTwinninng !!!