• Czas płynie, czas mija

Jeszcze nie tak dawno odliczaliśmy ostatnie sekundy podczas nocy sylwestrowej, a już dziś wracamy i witamy Was w Nowym Roku 2024.

Zegar niewątpliwie jest i będzie naszym wiernym towarzyszem w ciągu każdego dnia. Uczniowie klasy VII podczas omawiania na lekcjach matematyki działów o potęgach i pierwiastkach realizowali projekt, w ramach którego wykonali tarcze zegara używając dowolnych materiałów.

• Konkurs AleMózgi z sukcesami

Czas podsumować Konkurs AleMózgi, w którym wzięło udział przeszło 300 szkół i ponad 5000 uczniów z całej Polski! https://www.alemozgi.pl/

Przekazujemy wspaniałe wiadomości, gdyż do drugiego etapu awansowali Kazimierz Mendel z klasy VII oraz Oliwier Marciniak z klasy V

Przed naszymi "mózgami" zapowiada się pracowity okres, czeka ich bowiem 3-miesięczny darmowy kurs programowania. W tym czasie uczniowie poznają podstawy programowania w języku Python, a nabyte umiejętności będą doskonalić podczas rozwiązywania zadań na różnych poziomach trudności.

• Jasełka szkolne

Jasełka szkolne w tym roku przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni.

Przedstawienie nacieszyło oczy licznie przybyłych rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego i wzbudziło zainteresowanie całej społeczności szkolnej.

Sercem, cudownie wyśpiewane przez chór pani Alicja Buda nuty kolęd i piosenek, przeniosły nas w klimat świąt.

• Przed świętami - "Willy Wonka"

Czas przed świętami klasy: IV, V i VI wraz z wychowawcami, postanowiły spędzić w kinie, na projekcji filmu "Willy Wonka". Uczniowie znakomicie bawili się na historii opowiadającej o ekscentrycznym producencie czekolady. Wszyscy mieli też okazję podziwiać świąteczne wystawy w centrum handlowym i dokonać ostatnich zakupów prezentowych na świątecznych stoiskach.

• Dzień Seniora

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, które z okazji Dnia Seniora wystawiały dzieci z oddziału przedszkolnego.

• Górnik w szkole i przedszkolu

Z okazji Barbórki, tradycyjnego święta górników, także górników ropy naftowej i gazu ziemnego odwiedził nas pan Grzegorz Chróst, pracownik Ośrodka Kopalń Grodzisk Wielkopolski.Prywatnie tata trzech naszych uczniów, tym razem przybył w galowym, górniczym stroju, by w bardzo ciekawy sposób przekazać wiedzę o tym trudnym zawodzie, ciekawostki związane z patronką górników - św. Barbarą oraz postacią Ignacego Łukasiewicza - Polaka, pioniera górnictwa naftowego i wynalazcy lampy naftowej.

• Wieczór filmowy klasy 5

Miniony piątek był dla klasy 5 pełen nocnych atrakcji. Uczniowie oraz ich wychowawczyni, pani Ewa Zarucka, spotkali się o 19:00 w szkole, by do 24:00 spędzać razem czas. Wspólnie oglądali filmy, grali w gry planszowe oraz śpiewali i tańczyli. Dopełnieniem spotkania była zamówiona pizza i moc czasu spędzonego na aktywnej integracji.

• Klasa wojskowa w gościnie u nas

W piątek, 8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły uczennice z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. Wraz ze swoim opiekunem, Panem Marcinem Łodygą pokazały czego się uczą, a także co trzeba zrobić, aby zostać żołnierzem. Dzieci miały przy tym bardzo dużo frajdy. Były to bardzo ciekawe zajecia.

• Warsztaty piernikowe

W oddziale przedszkolnym zapachniało już świętami. I to dosłownie!

Wszystko za sprawą warsztatów piernikowych, które przygotowała dla przedszkolaków mama Szymka, Pani Agnieszka. Dzieci bardzo dzielnie wałkowały, wycinały, a na koniec zdobiły swoje „kulinarne dzieła” . Dzień były pracowity, ale pełen nauki i niezapomnianych wrażeń.

• Mikołajki szkolne

Nie wiemy, czy to za sprawą ciasteczek i szklanki mleka dla oraz dla renifera , czy też pomogły wyczyszczone na błysk buty, ale rankiem 6 grudnia w szkole rozpoczęła się grudniowa moc obdarowywania.

Mikołaj przydźwigał wielgaśny worek i hojnym gestem sypnął pysznymi czekoladami z orzechami. Za zamówienie u Mikołaja dzię kujemy Radzie Rodziców :)

• Mikołajkowa matematyka

W mikołajkowym tygodniu nie mogło zabraknąć zmagań z Królową Nauk! Zadaniem ósmoklasistów było odszyfrowanie zadań ukrytych pod kodami QR oraz zaprezentowanie prawidłowych rozwiązań. Nagrodami dla „grzecznych dzieci” były bony matematyczne, wręczone osobiście przez pomocnika św. Mikołaja – nauczycielkę matematyki, panią Dankę Bartkowiak.

• W Wielkiej Fabryce Elfów

W Wielkiej Fabryce Elfów, w której pod czujnym okiem Mikołaja trwają intensywne przygotowania do Świąt, wydarzyła się niezwykle smutna historia. Nutki do najnowszego, świątecznego, muzycznego hitu rozsypały się i pogubiły.

Na szczęście dzielna ekipa z klas 1-3 uratowała sytuację. Mali pomocnicy Elfów bardzo się napracowali i ani minuty nie odpoczywali, wykonując mnóstwo niezwykłych zadań. Dzięki temu ułożyli na nowo partyturę i...sprawili, że Świetya na pewno sie odbędą!